• a.png
 • domki.jpg
 • kanaly.png
 • tvcyfrowa.jpg
 • wygoda.jpg
 • DVB-T.png
 • odbior_tv_cyfrowy.png
 • technisat.png
 • televes.png
 • telewizja_n.png
 • telewizja_na_karte.png
 • telewizja_n_na_karte.png
...

Co to jest Naziemna Telewizja Cyfrowa?


Od początku istnienia a więc od lat 50-tych sygnał telewizji naziemnej jest nadawany analogowo. Technologia ta jest bardzo mocno podatna na straty sygnału, jego zakłócenia, a co za tym idzie pogorszenie odbioru. Technologia cyfrowa eliminuje te problemy, a także daje możliwość dostarczenia sygnału lepszej jakości (nawet HD).

Zaletą telewizji cyfrowej jest brak strat jakości przy przesyłaniu sygnału przez nadajniki lub elementy instalacji. Sygnały cyfrowe są również mniej podatne na oddziaływanie warunków atmosferycznych, w porównaniu- zarówno do sygnałów analogowych, jak i dla sygnałów cyfrowych transmitowanych przy użyciu technologii satelitarnej. W Polsce przyjęto standard obrazu DVB-T MEPG 4 z dźwiękiem Dolby Digital Plus.

Zalety


Podstawową zaletą jest możliwość odbioru bogatszej oferty programowej (w pierwszym etapie kilkanaście programów w jakości cyfrowej), bez abonamentu* i co istotne- na wielu odbiornikach TV.

Telewizja cyfrowa pozwala na wprowadzenie dodatkowych usług- znanych użytkownikom telewizji satelitarnej: napisy, kilka ścieżek dźwiękowych, EPG (informacja na temat nadawanych programów, filmów etc.), dźwięk przestrzenny Dolby 5.1, możliwość blokady rodzicielskiej itp.

Co potrzebujesz?


Przede wszystkim jest potrzebna poprawnie wykonana instalacja antenowa zapewniająca właściwe parametry sygnału. Najlepszy efekt jest uzyskiwany przy użyciu anten kierunkowych z ekranowanym wzmacniaczem, co uniemożliwia przenikanie zakłóceń i zapewnia stabilny odbiór niezależnie od warunków atmosferycznych i występujących sygnałów niepożądanych. Ważne jest też stosowanie anten eliminujących wnikanie do instalacji telewizyjnej zakłóceń pochodzących od nadajników GSM. Firma Televes, będąc od ponad 60 lat producentem sprzętu antenowego, posiada bogate doświadczenie w produkcji anten do telewizji cyfrowej, spełniających powyższe wymagania.
Dat HD z BOSS Tech jest idealną anteną, przeznaczoną do każdych warunków. Nie ważne czy znajdujesz się bardzo daleko czy bardzo blisko od nadajnika - antena automatycznie dostosowuje i wzmacnia sygnał do idealnego poziomu.
DAT 75 BOSS jest używana w sytuacjach kiedy sygnał jest słaby albo potrzebujemy uniknąć sygnału bocznego (z różnicą kierunku między 30? i 45 ? ).
Diginova BOSS (ref. 1441) jest anteną mniej kierunkową, ale jedyną, która pozwala na odbiór sygnału telewizyjnego i radiowego bez naruszania estetyki otoczenia domu jednorodzinnego.
Antena V jest anteną specjalnie projektowaną dla mniej trudnych warunków odbioru, co nie oznacza słabszej. Antena ta wraz z wzmacniaczami (ref. 5358, ref. 5356) i zwrotnicami jest efektywnym rozwiązaniem w przypadku obecności kilku nadajników.
Antena VHF K7/12 DAB (ref. 1050) pozwala na odbiór sygnału VHF. W zestawie z wzmacniaczem masztowym (ref. 5358, ref. 5356) jest idealnym rozwiązaniem technicznym do odbioru w paśmie VHF i UHF.

Wzmacniacze


Dodatkowe wzmocnienie w jest niezbędne dla gospodarstw domowych posiadających kilka odbiorników telewizyjnych. Wzmacniacze z serii Krokodyl pozwolą na rozbudowę instalacji o kilka dodatkowych gniazd, zapewniając odpowiedni poziom sygnału.Najnowszy małogabarytowy wzmacniacz Picokom (ref. 5605) posiada integrowany system ARW (automatyczna regulacja wzmocnienia). Dodatkowo może zasilać antenę z BOSS Tech, co stanowi idealny zestaw.

Odbiornik


Jeśli jesteś zadowolony ze swego telewizora, ale nie ma on tunera DVB-T MPEG 4, możesz zastosować zewnętrzny odbiornik.

Istotne jest, aby odbiornik obsługiwał MPEG 4, i był wyposażony w złącze HDMI, co jest ważne dla kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości (HD). Wymagany jest również system Dolby Digital Plus, jako standard obsługi audio. Najlepsze odbiorniki pozwalają też nagrywanie programów na zewnętrzny twardy dysk lub pamięć USB

Tylko nasz odbiornik jest dedykowany ekskluzywnie do rozwiązań profesjonalnych. ZAS HD (ref. 5124), tuner DVB T Televes, pozwala na odbiór sygnału w trudnych warunkach. Dzięki swojemu marginesowi pozwala na odbiór od mniej niż 40 dB uV do 100 uV. Solidny i łatwy w obsłudze. Wyprodukowany w Europie!

W przypadku pytań, poproś o pomoc certyfikowanego przedstawiciela Televes.

*Comiesięcznej opłaty komercyjnej.

Informacje dodatkowe dla instalatorów i techników


Jesteś instalatorem, technikiem lub osobą odpowiedzialną za telewizję w budynkach wielorodzinnych? Poniższe informacje mogą być dla Ciebie przydatne. Skontaktuj z nami aby dowiedzieć o bezpłatne szkolenia.

Dla dużych instalacji, np.: hotele, pensjonaty, bloki osiedlowe itp., istotne jest, aby sygnał w drodze do odbiornika nie stracił parametrów. Wzmacniacze selektywnie strojone serii Avant (ref. 5326, ref. 5328) z programowanymi filtrami pozwalają, zarówno na wyrównanie sygnałów poszczególnych kanałów, jak również wyfiltrowanie ich spośród sygnałów zakłócających. Nasza seria Minikom pozwala na instalację kosztowo efektywną gdzie różnica poziomów między kanałami nie jest duża.

Dla mniejszych obiektów, takich jak domy jednorodzinne, idealnym urządzeniem do wzmocnienia sygnałów jest- automatycznie regulowany- wzmacniacz Picokom. Najwyższa jakość za rozsądną cenę.

Nasi instalatorzy pomogą również w reaktywacji starych instalacji antenowych typu AZART. Stacja czołowa pozwala również na korzystanie z kanałów satelitarnych, które mogą być dekodowane i transkodowane na COFDM (DVB-T) lub kanał analogowy do odbioru w telewizji bez dodatkowego tunera satelitarnego . Pomożemy Państwu w projektowaniu i uruchomieniu instalacji naszej najnowszej stacji T0X.

Kable, rozgałęźniki, gniazda


Kabel dla sygnału telewizyjnego jest tym, czym autostrada dla samochodu. Kiepską drogą nie da się pojechać szybko i bezpiecznie. Mamy nadzieję, że obsługujący Cię instalator zadbał o właściwą jakość wykorzystywanych materiałów. Wszystkie nasze elementy do budowy instalacji zostały wyprodukowane w Europie, na automatycznych liniach produkcyjnych. Zostały wielokrotnie przebadane w naszych laboratoriach i są stosowane od lat w krajach, gdzie cyfrowa telewizja naziemna jest codziennością.

Dla zawodowców:Televes posiada sprzęt do budowy sieci telewizji kablowych i zaawansowanych instalacji telewizyjnych z zastosowaniem cyfrowych stacji czołowych (COFDM, QAM, IP).

 

 
 • logo1.png
 • logo2.png
 • logo3.png
 • logo4.png
 • logo5.png
 • logo6.png
 • logo7.png
 • logo8.png
 • logo9.png